Čokoládová Pavlova

By on 6-03-2015 in Torty

Čokoládová Pavlova

K tejto tortičke som sa dostala asi pred dvomi rokmi, keď som ešte klasickú verziu pripravovala na želanie. Spočiatku som bola skeptická a myslela si, že to bude príliš sladké a nebude mi až tak chutiť, ale viete čo? Má niečo do seba! Áno, cesto je sladké, ale tá šľahačka bez cukru a ovocie tú chuť skvelo vyvažujú. Takže určite skúste! A taktiež som dostala možnosť medzi prvými vyskúšať nové smotany na šľahanie od Raja, na ktoré som napísala aj recenziu, ktorú si môžete prečítať tu.

pavol3Budeme potrebovať:

  • 4 bielka
  • 230 g Sweet family práškového cukru
  • 2 kopcovité lyžice kakaa
  • 50 g najemno nastrúhanej horkej čokolády
  • 1 lyžička bieleho octu
  • 1 lyžica kukuričného škrobu Dr. Oetker
  • 500 ml smotany na šľahanie
  • ovocie, veľa ovocia

Rúru si predhrejeme na 180°C. Plech vystelieme papierom na pečenie alebo silikónovou podložkou. Môžete si na papier na pečenie z druhej strany ceruzkou nakresliť kruh podľa tortovej formy, aby sa ľahšie tvarovalo cesto. Práškový cukor preosejeme, odoberieme jednu lyžicu ktorú pomiešame s kakaom a kukuričným škrobom. V mise začneme šľahať bielka, pridáme ocot. Keď už začnú tuhnúť, po jednej lyžici začneme pridávať za stáleho mixovania práškový cukor. Nakoniec pridáme aj poslednú lyžicu zmiešanú s kakaom a škrobom. Hmota by mala byť veľmi tuhá a lesklá. Opatrne lopatkou primiešame aj nastrúhanú čokoládu. Rúru znížime na 150°C. Hmotu lyžicou vytvarujeme do kruhu na papier na pečenie tak, aby v strede bola trošku priehlbinka. Dáme piecť na 60-65 minút. Neotvárame rúru, po dopečení vypneme a necháme tortičku vychladnúť v zavretej rúre. J a ju vyberám až tak po hodine. Smotanu vyšľaháme do tuha, nanesieme na vrch torty a ozdobíme ovocím.

P.S.: Aj keď vám popraská pri pečení, skvele sa to dá zamaskovať šľahačkou a ovocím a v tomto prípade praskliny vyzerajú pekne 😉

pavol2pavol

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *