Citrónové tiramisu

By on 5-28-2015 in Dezerty

Citrónové tiramisu

Dobre, nie je to to typické tiramisu, ale keďže sú tam tie piškóty tak s privretím oboch očí to tak môžeme nazvať, či? 🙂 Veľmi osviežujúci, ľahký dezert a jednoduchý na prípravu. Len ho treba urobiť už večer, aby na ďalší deň bol ready.Pripravila som ho do Telerána, video si môžete pozrieť tu aj s mojou trémou 😀 Ja som tentoraz pridala viac kyslej smotany.

cittir1Budeme potrebovať:

 • cca 20 podlhovastých piškót
 • 250 g mascarpone
 • 350 g kyslej smotany
 • 2-3 citróny
 • 2 balíky vanilkového cukru Dr. Oetker
 • 3 lyžice Sweet family práškového cukru
 • 1 balík želatínového stužovača za studena Dr. Oetker
 • obdĺžniková forma

Obdĺžnikovú formu si vystelieme fóliou. Mascarpone vymiešame s kyslou smotanou a cukrami. Ja som nakúpila fakt veľké citróny, takže mi stačili dva kusy. Nastrúhala som kôru z jedného z nich, a vyšľavila 1 a pól a pridala do krému. Ochutnávajte a pokiaľ sa vám krém zdá kyslý, ešte pridajte cukor. Nakoniec pripravíme želatínový stužovač podľa návodu a primiešame ho taktiež ku krému. Do formy dáme na spodok trochu krému, aby nám zakryl celú plochu, naukladáme piškóty, opäť krém, opäť piškóty, krém a piškóty. Raz mi vyšli 3 vrstvy piškót(ov) ? ako sa to skloňuje? 😀 a tentoraz mi vyšli iba dve vrstvy, v každom prípade vrch ukončíme s piškótami. Zabalíme fóliou a uložíme na noc do chladničky. Ráno vyklopíme z formy na tanier, ozdobíme a vychutnávame.

cittir2

6 Comments

 1. Citrónové tiramisu zaujalo a už v chladničke tuhne pre maminu k sviatku… ale nebola by som to ja, keby som si niečo neupravila podľa seba. Mala som kúpené čučoriedky a tak som ich dala namiesto strednej vrstvy piškót 🙂 Chutilo mi to aj tak bez zatuhnutia, tak už sa teším na konečný výsledok.

 2. Aka velka je ta forma?

 3. ..včera som robila, dnes bola prvá ochutnávka – V Y N I K A J Ú C E, iné už asi ani robiť nebudem.. 🙂 🙂 🙂

 4. Ahoj Angie, vyzerá to super, určite vyskúšam. Prosím ťa, aká veľká má byť ta forma?

 5. baby pozrite si to video, na ktoré Agi pridala link a tam je tú formu vidieť 😉

 6. Piškóta – z koho z čoho – z piškót, keby bol jeden piškót, čo nie je, bolo by z piškótov :-)*

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *